Sustainability neboli udržitelnost znamená odpovědné využívání životního prostředí tak, aby bylo zachováno pro budoucí generace. Co se týká udržitelnosti a módy, ještě donedávna tato kombinace zrovna moc dohromady nešla. Dnes však čím dál častěji módní svět řeší otázku, jak nahradit běžně používané materiály šetrnějšími a udržitelnějšími. Co pro to děláme my?

Proč je to důležité

Každý rok skončí v našich oceánech 8 milionů tun odpadu. Plast bohužel nezmizí, ale rozpadne se na malé kousky - tzv. mikroplasty, který dnes najdeme v tělech všech živočichů. Tyto alarmující údaje nám říkají, že pokud se situace nezmění a pokud něco neuděláme, budou do roku 2050 naše oceány obsahovat více odpadků než ryb. Je tedy naší zodpovědností vědomě vybírat a podle toho recyklovat, aby si i budoucí generace mohly užívat naší krásné přírody. A právě to byl důvod, proč jsme se v BALIVERA Swimwear rozhodli hledat látku, která by byla vysoce kvalitní a luxusní, ale také šetrná k životnímu prostředí.

ECONYL ® revoluce mezi udržitelnými materiály

ECONYL ® je jedinečný druh materiálu, který je vyroben ze starých rybářských sítí a dalšího průmyslového odpadu shromážděného z oceánu, který by jinak putoval na skládky a dál by zatěžoval naši planetu. Jedná se tedy o šetrný způsob, jak recyklovat a nahradit panenský nylon v oděvních produktech. Běžný nylon není biologicky rozložitelný a odhaduje se, že až 40 % umělého plastového odpadu v oceánech je právě nylon. Právě proto lze ECONYL ® považovat za velký přínos nejen v módním průmyslu. Tkaniny ECONYLU ® jsou nejenom udržitelné a recyklovatelné, zároveň se jedná o jednu z nejkvalitnějších dostupných látek, které vydrží i několik sezón.

Carvico Vita ♻️ látka, která mění mořský odpad na módu

Jsme hrdí na to, že 95 % našich produktů je vyrobeno z italské látky Carvico Vita, ♻️ která je vyrobená právě z ECONYLU®. Carvico Vita je kvalitní, odolná a elegantní. Díky inovativní konstrukci je dvakrát odolnější vůči chlóru a opalovacím krémům a olejům než konkurenční tkaniny. Díky tomu vám můžeme nabídnout plavky nejvyšší kvality a zároveň pomáháme čistit oceány a pracovat na udržitelnější budoucnosti.

Co dále děláme pro udržitelnost a komunitu

  • Naše bikiny jsou vyrobeny eticky a součástí hnutí slow fashion. Krejčí jsou odměňováni až trojnásobnou mzdou jež je na Bali standard a každý má zajištěno komplexní zdravotní pojištění pro sebe a svou rodinu. 
  • Životní prostřední nám není jedno, proto z každého kusu plavek, které si u nás objednáte, věnujeme výtěžek nadacím ROLE Foundation a BALI WISE, které pomáhají čistit naše oceány a vytvářet lepší budoucnost pro ženy v Indonésii. Zároveň čas od času podporujeme i další nadace. Tento příspěvek pochází výhradně z našich vlastních zisků.
  • Snažíme vyhnout plastům během celého našeho procesu od výroby až po odeslání k vám. Proto jsme se připojili k hrdým uživatelům Hero Packaging. Heropacky jsou kompostovatelné poštovní obálky vyrobené z kukuřičného škrobu a kořene manioku, díky čemuž se rozpadnou za pouhých 90 dní. Jednoduše sáček vyhoďte do kompostu a o zbytek se postará příroda, která jej promění na živiny vhodné pro vaši zahradu.

Ekologické balení

Zdroj fotky: @zentolla

Naše obaly můžete znovu použít podle následujících pokynů:

Recyklovatelné obaly

Naše obaly můžete kompostovat podle následujících pokynů:

Jak kompostovat obaly