I ty nejkvalitnější plavky potřebují náležitou péči a pozornost. Chlór, opalovací krémy, sluneční záření, písek či mořská sůl – to všechno jsou faktory, které ničí látku. Chcete-li, aby vám vaše nové plavky dělaly radost co nejdéle, dopřejte jim kvalitní péči. Připravili jsme pro vás pár tipů, jak o vaše plavky pečovat, aby vám vydržely co nejdéle.

1. Po každém koupání či opalování plavky opláchněte

Jakmile plavky sundáte, nezapomeňte je pořádně opláchnout ve studené vodě, abyste z nich odstranili všechny nečistoty, se kterými přijdou do styku.

2. Vyhýbejte se dlouhému namáčení plavek a pracím prostředkům

Chemické prací prostředky mohou tkaninu plavek poškodit, proto nepoužívejte prací prášek, aviváž, bělidla a jiné prací prostředky. Stejně tak se vyhýbejte dlouhému namáčení.

3. Plavky perte pouze ručně

Plavky jsou jemné a mohou se snadno poškodit, proto se jejich praní v pračce vyhněte velkým obloukem. Pokud nechcete, aby plavky ztratily svůj tvar nebo se jim potrhala vlákna, nikdy je neždímejte. Přebytečnou vodu a vlhkost z plavek odstraňte lehkým vymačkáním přebytečné vody. 

4. Nesušte plavky na slunci

Sluneční paprsky látku plavek poškozují a mohou způsobit, že časem ztratí svůj tvar. Stejně tak jim nesvědčí sušení v sušičce a na radiátoru. Místo toho jen rozložte své plavky na rovné ploše ve stínu, třeba na sušáku.

5. Plavky střídejte

Vlastníte plavek hned několik? Dobře děláte. V ideálním případě doporučujeme plavky střídat. Protože i přes použití vysoce kvalitních materiálů, plavky časem tak jako každé jiné oblečení ztratí svou barvu a tvar. Pokud se však o ně budete starat podle našich pokynů, budete se moci dlouho těšit z dobře padnoucího střihu, zářivých barev a z pěkných plavek. Pokud právě hledáte nové plavky, neváhejte si prohlédnout naši aktuální kolekci.

Péče o plavky